Velika lovišta divljači i reke bogate ribom u Srbiji nude posebnu avanturu i predstavljaju pravi raj za sve zaljubljenike u lov i ribolov.

Za sve one koji na put ne kreću bez štapa za pecanje i lovačke puške, za one koji bi da nešto ulove, uz odgovarajuće dozvole, Srbija može biti pravi raj za lov i ribolov. Reke su bogate raznim vrstama riba, a po šumama, planinama i livadama ima najraznovrsnije divljači. Održavaju se i godišnja takmičenja.

Lovci i ribolovci iz celog sveta u Srbiji mogu pronaći velika lovišta i reke bogate ribom. Da vam boravak ovde bude prijatniji mogu se pobrinuti i agencije specijalizovane za ovu vrstu turizma koje vam mogu organizovati odmor i ako želite, smestiti vas u neposrednu blizinu mesta gde ćete loviti ili pecati vaše trofeje.

Lovišta u Srbiji imaju dugu tradiciju i smatraju se za jedna od najboljih u Evropi što dokazuju i mnogobrojne posete lovaca iz celog sveta. Najpoznatija mesta za lov u Srbiji su: Deliblatska peščara, Karađorđevo, Golija, Crni Lug, Deli Jovan, Stara planina, Zlotske šume…

Tamis
Ribarevo skrovište na reci Tamiš

Za lov su potrebne posebne dozvole koje izdaje Lovački savez Srbije, a ulovljenu divljač lovci plaćaju prema dogovorenom cenovniku. Najčešće se ide u lov na: divlje guske, patke, golubovi, jarebice, fazani… a od sisara: srne, divokoze, zečevi, lisice, jeleni … Oni odvažniji mogu se oprobati i u lovu na krupniju divljač: divlju svinju, medveda, vuka, divlju mačku ili šakala.

Ribolovci u Srbiji mogu pronaći reke bogate ribom raznih vrsta i veličina, a najveći broj njih je karakteristika upravo ovog područja. Najviše se love: smuđ, pastrmka, kečiga, som, šaran, štuka

Ribolovne vode su podeljene na 25 zona od kojih su najpoznatije vode u regionu Zlatibora, reke u Vojvodini i vode u okolini Timoka, a u ribolov možete probati i na jezerima – Vlasinskom, Perućačkom, Carskoj Bari … Ono što ova mesta čini naročito atraktivnim je činjenica da dok pecate možete uživati i u lepotama nedirnute prirode i miru i tišinu kakvi retko gde još uvek postoje.

U Srbiji ima oko 400 organizacija i klubova sportskih ribolovaca u kojima je moguće dobiti dozvolu za ribolov. Na svakoj od njih su odštampana pravila tj. dozvoljena dužina ribe za ulov, lovostaj na plemenite vrste, vreme mresta određenih vrsta, kao i dozvoljeni alati i načini za lov.

A kada pribavite sve dozvole, ostaje vam samo da uzmete lovačku pušku ili ribolovački štap, uputite se na reku ili u šumu u Srbiji, zauzmete poziciju i strpljivo čekate.

Leave a Reply